فواید سپردن فرش ها به قالیشویی چیست؟

این سوالی است که در ذهن خیلی از ما وجود دارد؛ این که شستشوی فرش هایمان را خدمان انجام دهیم یا این کار را به قالیشویی بسپاریم؟ چگونه بهترین و حرفه ای ترین قالیشویی تهران که شستن فرش های مختلف را به صورت تخصصی انجام دهند بیابیم؟

شستشوی انواع فرش

همان طور که می دانید؛ روش شستن فرش های مختلف با هم فرق دارد. شستشوی فرش دستباف نیاز به دقت و توجه خیلی بیشتری نسبت به شستشو فرش ماشینی دارد؛ به این دلیل که فرش دستباف ارزش بیشتری دارد. اما نباید این نکته را در شستشو فرش ماشینی فراموش کرد که این فرش ها معمولا از نظر تار و پود از فرش های دستباف ضعیف تر هستند.

علاوه بر بافت فرش، جنس فرش نیز در نحوه شستشوی فرش تاثیر دارد. به عنوان مثال، روش شستشوی فرش ابریشم با روش شستشوی موکت و یا فرشی با الیاف پلاستیک متفاوت است. دلیل این امر این است که الیاف فرش ابریشم از الیاف فرش های پشمی نرم تر بوده و مقاومت کمتری دارند. ناگفته نماند که ساخت فرش نیز در نحوه شستن فرش بی تاثیر نیست. به عنوان مثال شستشوی فرش ترک با روش شستشوی فرش ایرانی یکسان نیست.

شستشوی فرشمورد دیگری که بر روش شستشوی فرش تاثیر می گذارد؛ عمر فرش است. هر چه از عمر فرش می گذرد؛ الیاف فرش در اثر گذر زمان، فرسایش، عبور و مرور و دیگر موارد ضعیف می شوند و لذا شستشوی فرش قدیمی در مقایسه با شستشوی فرش تازه به دقت و ملایمت بیشتری نیاز دارد.

با توجه به تفاوت روش شستشوی فرش های متفاوت و مختلف، باید حتما قالیشویی مناسبی را انتخاب کنید که پرسنل متخصص و با تجربه ای داشته باشد تا روش مناسبی برای شستن فرش ها و قالی های شما انتخاب کنند تا هم فرش به درستی شسته شود و هم آسیبی به رنگبندی و الیاف فرش وارد نشود.

در ادامه با هم ویژگی های یک قالیشویی خوب را بررسی می کنیم تا به شما در انتخاب بهترین قالیشویی تهران کمک کنیم.

اهمیت انتخاب بهترین قالیشویی تهران

انتخاب یک قالیشویی مناسب برای شستن فرش ها و قالی هایتان خیلی مهم است. در صورتی که شستشوی فرش هایتان را به قالیشویی مناسب بسپارید؛ از همه نظر آرامش خاطر دارید. اما در صورتی که این کار را به یک مجموعه قالیشویی نامناسب با پرسنل بی تجربه بسپارید؛ امکان ایجاد مشکلات بسیاری وجود دارد که نشان دهنده اهمیت انتخاب یک قالیشویی مناسب است.

الف. زمان تحویل فرش

در صورتی که فرش هایتان را به یک قالیشویی مناسب بسپارید؛ فرش هایتان در اسرع وقت و با کیفیت عالی تحویل شما خواهند شد. اما در صورتی که قالیشویی مناسبی را انتخاب نکنید؛ ممکن است فرش هایتان را دیرتر از زمان قید شده در قرارداد تحویل دهند که این ممکن است برای شما ایجاد مشکل کند.

 فرض کنید سه روز بعد میهمان دارید و فرش هایتان را به قالیشویی سپرده اید. در قرارداد قید شده که فرش هایتان پیش از زمان میهمانی می رسد؛ اما این اتفاق نمی افتد. خب، هیچ کس دوست ندارد همچین اتفاقی را تجربه کند. زمان تحویل فرش یکی از مواردی است که در صورت انتخاب یک قالیشویی نامناسب احتمالا با آن دچار مشکل خواهید شد.

*قالیشویی امیدان، بهترین قالیشویی تهران با مدیریت زبده و پرسنل حرفه ای، فرش هایتان را چهل و هشت ساعته با بالاترین کیفیت شستشو به شما تحویل خواهد داد. با انتخاب قالیشویی امیدان، هیچ گونه نگرانی بابت زمان تحویل فرش نخواهید داشت.*

ب. سلامت فرش

ما فرش هایمان را سالم به قالیشویی تحویل می دهیم و انتظار داریم فرش هایمان را به همان صورت سالم تحویل بگیریم. برای این که هیچ گونه آسیبی به رنگ بندی و الیاف فرش نرسد؛ باید یک قالیشویی با پرسنل مجرب و حرفه ای را انتخاب کنید که با انواع مختلف فرش کار کرده باشند و بدانند دقیقا چگونه شستن فرش را انجام دهند که هیچ گونه آسیبی به فرش نرسد.

در صورتی که یک قالیشویی نامناسب را انتخاب کنید و یا حتی تصمیم بگیرید که خودتان فرش را بشویید؛ فرش خود را در معرض این ریسک قرار داده اید که دچار انواع آسیب از جمله تغییر رنگ، ساییدگی، خوردگی و دیگر موارد این چنینی قرار بگیرد. ناگفته نماند که برخی از این آسیب ها ممکن است جبران ناپذیر باشند.

* پرسنل بهترین قالیشویی تهران، قالیشویی امیدان، در زمینه شستشوی انواع فرش، حتی شستشوی خوشخواب و شستشوی تابلو فرش تجربه و تبحر دارند. این تخصص پرسنل است که سلامت فرش شما را تضمین خواهد کرد. کافیست فرش های خود را به قالیشویی امیدان بسپارید.*

ج. شستشوی مناسب فرش

یکی از پایه ای ترین دغدغه های ما وقتی فرش هایمان را برای شستشو به یکی قالیشویی تهران می سپاریم؛ شستشوی فرش به نحوی کاملا حرفه ای است.به علاوه، برای مردم کشورهای مسلمان از جمله ایران، شستشو با کر اسلامی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما می خواهیم گرد و غبار فرش ها به درستی گرفته شود و هرگونه لکه موجود در فرش پاک شود.

اگر فرش های خود را برای شستشو به یک قالیشویی حرفه ای با پرسنل زبردست بسپارید؛ خاطر جمع خواهید بود که فرش های خود را زیبا و تمیز تحویل خواهید گرفت. اما اگر برای شستشوی فرش های خود یک قالیشویی نامناسب را انتخاب کنید؛ نمی توان از کیفیت خدمات آن ها اطمینان داشت. ممکن است فرش هایتان پس از شستشو همچنان لکه و آلودگی داشته باشند و شما مجبور باشید دوباره برای یک شستشوی دیگر هزینه ثانویه ای پرداخت کنید.

* در قالیشویی امیدان، فرش های شما با جدیدترین متدها و به بهترین نحو که برای نوع و جنس فرشتان مناسب باشد؛ به بهترین شکل شسته و خشک می شوند. اصول بهداشتی و کر اسلامی همواره در دستور کار اولیه و خط مشی شرکت قالیشویی حرفه ای امیدان قرار داشته و تمامی پرسنل به بهترین نحو از آن تبعیت می کنند. با اعتماد به قالیشویی امیدان، فرش هایی پاکیزه و زیبا خواهید داشت*

قالیشویید. امکان دسترسی به قالیشویی

بیایید به مثالی که در مورد میهمانی زدیم؛ برگردیم. فرض کنید سه روز دیگر میهمان دارید و به هر دلیلی، خرابکاری حیوانات خانگی یا بچه ها و یا هر چیز دیگری، فرش هایتان ناگهان کثیف می شوند. برای این که فرش هایتان را پیش از موعد میهمانی تحویل بگیرید؛ باید آن ها را در اسرع وقت به قالیشویی بسپارید. اما چه اتفاقی می افتد اگر کسی در قالیشویی پاسخگوی شما نباشد؟!

مثال فوق نشان می دهد که در دسترس بودن و امکان دسترسی آسان و سریع به قالیشویی تا چه حد می تواند مهم و حیاتی باشد. در صورتی که یک قالیشویی مناسب انتخاب کنید؛ در چنین شرایط حساسی جای هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت زیرا می دانید که با یک تماس، کسی در قالیشویی مورد نظرتان پاسخگوی شما خواهد بود و حتما تدبیری برای شرایط خاصی مانند شرایط شما می اندیشند.

اما در مقابل، در صورتی که یک قالیشویی نامناسب انتخاب کنید؛ این امکان وجود دارد که حتی به مدت چند روز!!! قادر به برقراری هیچ گونه تماسی با قالیشویی نباشید و این به معنای خراب شدن میهمانی شماست. طبیعتا هیچکس دوست ندارد در چنین موقعیتی قرار بگیرد. برای جلوگیری از قرار گرفتن در چنین شرایط بغرنجی، بهترین کار این است که یک قالیشویی حرفه ای و مناسب انتخاب کنید که مشتریان را در اولویت قرار می دهد.

* قالیشویی امیدان، بهترین قالیشویی تهران، با پاسخگویی بیست و چهار ساعته، ترکیبی از سرعت بالا (ارائه خدمات شبانه روزی) و کیفیت مناسب ( خدمات شستشوی فرش درجه یک) را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد. انتخاب قالیشویی امیدان، نشان از دور اندیشی شما دارد.*

ه. اعتبار قالیشویی

هنگامی که در جستجوی یک قالیشویی برای شستشوی فرش ها و قالی های خود هستید؛ یکی از اولین و پایه ای ترین معیارهایی که باید به آن دقت کنید؛ اعتبار قالیشویی مورد نظرتان است. در انتخاب یک قالیشویی تهران، داشتن مجوز رسمی و عضویت در اتحادیه قالیشویی های کشور می تواند یک امتیاز مثبت مهم برای هر قالیشویی باشد.

این که یک قالیشویی تهران مجوز رسمی داشته باشد؛ به این معناست که فعالیت های آن قانونی است. عضویت هر قالیشویی در اتحادیه قالیشویی های کشور نیز به این معناست که فعالیت های قالیشویی و تعرفه های تعیین شده توسط قالیشویی تحت کنترل اتحادیه می باشد. این موارد می تواند بر اعتبار یک قالیشویی بیفزاید تا بتوانید به آن اعتماد کنید و شستن فرش های خود را به آن بسپارید.

در مقابل، اگر یک قالیشویی مجوز رسمی نداشته باشد؛ به این معناست که به صورت غیرقانونی فعالیت می کند. اگر فرش های خود را به یک قالیشویی بدون مجوز بسپارید و مشکلی برای فرش هایتان به وجود بیاید؛ برای پیگیری قانونی مشکلی که این شرکت قالیشویی برای شما به وجود آورده است؛ دچار مشکل خواهید شد. به علاوه، با عدم عضویت در اتحادیه، قیمت هایی که این شرکت قالیشویی برای خدماتش تعیین می کند قابل اعتماد نمی باشد.

* قالیشویی امیدان، دارای مجوز رسمی بوده و عضو اتحادیه قالیشویی های کشور بوده و به صورت کاملا قانونی و زیر نظر اتحادیه خدمات قالیشویی درجه یک و حرفه ای به شما عزیزان ارائه می دهد. نظرات مثبت مشتریان سابق این شرکت قالیشویی تهران و نام و آوازه آن، خود گویای کیفیت خدمات ارائه شده توسط این شرکت قالیشویی می باشد. با انتخاب شرکت امیدان، فرش هایتان را به یک شرکت قالیشویی معتبر سپرده اید.*

و. مواد شوینده مناسب

انتخاب مواد شوینده مناسب و کاربردی، یکی از نکات کلیدی در فرآیند شستشوی فرش به شمار می رود. برای شستن فرش ها به بهترین شکل، باید از شوینده هایی استفاده شود آلودگی ها و لکه ها را به طور کامل از فرش ها پاک کند. اما باید به این نکته نیز توجه خاصی داشت که این شوینده ها نباید به بافت، تار و پود، الیاف و رنگبندی فرش آسیب بزنند. نکته آخر هم این که شوینده هایی که برای شستشوی فرش ها به کار می روند باید به طور کامل از فرش پاک شوند تا آسیبی به فرش و یا به افراد نرسد.

با انتخاب یک قالیشویی مناسب، از این اطمینان خواهید داشت که فرش های شما با استفاده از بهترین شوینده ها شسته خواهند شد. قالیشویی های حرفه ای، امروزه اغلب از محلول های شوینده ی زیست تخریب پذیر، سازگار با محیط زیست و به اصطلاح “سبز” استفاده می نمایند. شوینده های سازگار با محیط زیست که به عنوان جایگزینی عالی برای شوینده های شیمیایی سابق مورد استفاده قرار می گیرند؛ از هرگونه آسیبی به فرش، محیط و افراد جلوگیری می کنند.

در مقابل، اگر یک شرکت قالیشویی نامناسب را برای شستشوی فرش خود انتخاب کنید؛ اوضاع ممکن است طور دیگری پیش برود. با توجه به این که شوینده های سازگار با محیط زیست از محلول های شوینده شیمیایی گران تر هستند؛ در اکثر موارد در شرکت های قالیشویی درجه دو و نامناسب از محلول های شیمیایی و شوینده های بی کیفیت ایرانی استفاده می شود.

 استفاده از این نوع شوینده های نامناسب ممکن است نه تنها به تار و پود فرش آسیب بزند؛ بلکه در صورت باقی ماندن در فرش، ممکن است مشکلات تنفسی و حساسیت های پوستی برای افراد ایجاد کند. بعضی از این آسیب های مالی و از آن مهم تر، آسیب های مربوط به سلامتی، ممکن است حتی جبران ناپذیر باشند. بنابراین باید حتما قالیشویی را انتخاب کنید که از محلول های شوینده مناسب استفاده کند.

* بهترین قالیشویی تهران، قالیشویی امیدان، از محلول های شوینده باکیفیت و درجه یک خارجی استفاده می کند که زیست تخریب پذیر بوده، فرش ها و قالی های شما را به بهترین نحو از هرگونه آلودگی و لکه ای پاک نموده و در عین حال از هرگونه آسیبی به فرش هایتان جلوگیری می کند.*

ز. هزینه خدمات قالیشویی تهران

هنگامی که برای انتخاب مناسب ترین و بهترین قالیشویی تهران در حال جستجو هستید؛ حتما قیمت مناسب را به عنوان یکی از فاکتورهای بسیار مهم و کلیدی مد نظر قرار دهید. در موارد بسیاری، کیفیت خدمات شستشوی فرش که یک قالیشویی به شما ارائه می دهد تابع قیمت این خدمات است.قیمت های خیلی بالا و خیلی پایین برای ارائه خدمات قالیشویی هردو نشان از یک مشکل دارند.

اگر به خاطر صرفه جویی در هزینه ها، یک قالیشویی را انتخاب کنید که تعرفه های خیلی خیلی پایینی برای خدمات خود در نظر گرفته است؛ در نهایت خود ضرر می کنید. اما چگونه؟ در اکثریت قریب به اتفاق مواقع، وقتی یک قالیشویی قیمت خیلی پایینی برای خدمات خود در نظر می گیرد؛ این به این معناست که خدمات مناسبی ارائه نخواهد داد و این خدمات نامناسب ممکن است به فرش هایتان آسیب هایی وارد کند. این آسیب ها ممکن است جبران ناپذیر باشد و مجبور باشید هزینه های یک قالیشویی دوباره و یا در شرایط بدتر هزینه خرید یک فرش جدید را تقبل کنید.

در مقابل، اگر بر اساس باور قدیمی ” هیچ گرانی بی دلیل نیست”؛ یک شرکت قالیشویی بسیار گران قیمت را انتخاب کنید؛ این موضوع به هیچ وجه تضمین نمی کند که خدمات با کیفیت تری دریافت کنید. ممکن است فقط پول خود را هدر بدهید و هیچ کدام ما این را نمی خواهیم. می خواهیم؟! بهترین راه انتخاب یک قالیشویی است که عضو اتحادیه قالیشویی های کشور است و قیمت های خدمات ارائه شده را بر اساس قیمت های مصوب اتحادیه تنظیم می کند انتخاب کنید.

* قالیشویی امیدان، بهترین قالیشویی تهران، با توجه به این عضو اتحادیه قالیشویی تهران است؛ خدمات خود را بر اساس قیمت های مصوب اتحادیه تنظیم کرده و خدمات عالی و درجه یک را با به صرفه ترین قیمت ها به شما مشتریان عزیز و گرامی ارائه می دهد.*

نکاتی برای انتخاب بهترین قالیشویی تهران

تمیز کردن فرش ها می تواند برای همه یک سردرد واقعی باشد. اما تلاش برای انجام این کار به تنهایی حتی از هر چیزی بدتر است. شستشوی فرش کار ساده ای نیست ، برای تمیز کردن فرش خود باید از یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای قالیشویی استفاده کنید.

اکنون اولین سالی که به ذهن شما خطور می کند این است که چگونه می توانید بفهمید که کدام سرویس ارائه دهنده خدمات شستشوی فرش برای تمیز کردن فرش شما مناسب تر است؛ اما با مشاوره مناسب ، تصمیم ساده است.

خدمات قالیشوییتجربه آنها را بررسی کنید:

همیشه برای تمیز کردن فرش خود از قالیشویان مجرب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که شرکت قالیشویی که به دنبال استخدام برای کار خود هستید دارای تجربه کافی برای انجام یک کار عالی برای شما باشد. در صورت تمایل می توانید از نظافتچی های فرش خود و روشهای تمیز کردن آنها سوال بپرسید. یک شرکت قالیشویی آگاه به راحتی می تواند به شما تخمین بزند که پس از تمیز کردن فرش شما چگونه ظاهر می شود.

معتبر بودن شرکت قالیشویی مدنظر خود را تأیید کنید:

هنگامی که تصمیم به استخدام یک شرکت ارائه دهنده خدمات نظافت برای تمیز کردن فرش خود گرفتید ، ابتدا مطمئن شوید که آنها دارای مجوز تجاری معتبر هستند. برخی از شرکت های قالیشویی معتقدند از آنجا که شستشوی فرش نیازمند نیروی کار ماهری نیست؛ برای راه اندازی یک شرکت قالیشویی نیازی به مجوز ندارند. اگر کار انجام شده آنها خوب نباشد یا مشکلی در کارهایی که در خانه شما انجام می دهند وجود داشته باشد ، این می تواند برایتان ایجاد مشکل کند.

درخواست کمک و مشاوره کنید:

از افرادی که به آنها اعتماد دارید بخواهید شما را به یک شرکت ارائه دهنده خدمات عالی نظافت فرش معرفی کنند. هر شرکتی می تواند ادعا کند که می تواند کار خوبی انجام دهد؛ اما شما نمی خواهید به هر کسی اجازه دهید در خدمات شستشوی فرش های شما را انجام دهد؛ مگر اینکه بدانید آنها کار بسیار خوبی را برای شما انجام خواهند داد. با دوستان و بستگان خود صحبت کنید تا بدانید آیا آنها کسی را در منطقه شما برای انجام فرایند شستشوی فرش توصیه می کنند یا خیر.

مهارت پرسنل قالیشویی را بررسی کنید:

پرسنل قالیشویی در صورت داشتن تخصص باید دارای قابلیت ها ، مهارت ها و گواهینامه های مربوط به شستشوی فرش باشند. پرسنل متخصص قالیشویی قادرند:

شستشوی انواع فرش و قالی را را با در نظر داشتن سلامتی و ایمنی اولیه ، همچنین استفاده مناسب از مواد شیمیایی انجام دهند

از بهترین مواد شوینده برای پاک کردن انواع آلودگی ها و لکه های فرش استفاده کنند

از ابزار مناسب به بهترین نحو استفاده کرده و از وقوع حوادثی مانند غرقاب شدن فرش ها جلوگیری کنند.

هزینه خدمات قالیشویی را بررسی کنید:

هرگز اجازه ندهید که هزینه در هنگام انتخاب قالیشویی تنها عامل تعیین کننده باشد؛ اما در هرحال دقت خود را روی قیمت ها از دست ندهید. به یاد داشته باشید ، خدمات با کیفیت بالا قیمت بسیار پایینی نخواهد داشت. از شرکت هایی که قیمت بسیار پایینی ارائه می دهند ، استفاده نکنید زیرا بیشتر آنها هزینه های پنهان زیادی دارند که پس از اتمام کار به آن اشاره می شود و مشتریان اغلب مجبورند هزینه را هنگام امضای قرارداد بپردازند. بنابراین قبل از امضای قرارداد ، تمام صفحات آن را بخوانید.

قالیشویان متخصص برآوردی را از طریق تلفن به شما ارائه می دهند ، اما ممکن است بخواهند فرش را نیز بررسی کنند. اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات مربوط به فرش خود را ارائه می دهید و اگر خرابکاری حیوان خانگی یا لکه روی فرش دارید به آنها بگویید. قالیشویی ممکن است خدمات اضافی مانند ضدعفونی کننده ، خوشبو کننده و محافظت از فرش را ارائه دهد که یک لایه محافظ روی فرش شما ایجاد می کند.

ضمانت را به دقت بررسی کنید:

اطمینان حاصل کنید که برای تمیز کردن فرش به طور مکتوب ضمانت نامه بخواهید. این امر بعداً به شما بسیار کمک می کند؛ خصوصا در صورتی که از سطح کاری که نظافتچی ها ارائه می دهند راضی نباشید. اگر در قرارداد خود ضمانت را قید کرده باشید ، می توانید به راحتی از پرسنل قالیشویی بخواهید اشتباه خود را تصحیح کنند.

زمان لازم برای شستن فرش را بپرسید.

زمان تمیز کردن فرش به طور کلی بستگی به اندازه و جنس فرش دارد. البته روشی که برای تمیز کردن مورد استفاده قرار می گیرد نیز مهم است. با این حال ، می توانید حداقل دو روز برای کامل شدن کل فرآیند کنار بگذارید. زمان خشک شدن فرش نیز متفاوت است و تا حد زیادی به روش تمیز کردن و پارچه فرش بستگی دارد.

هنگام استخدام بهترین ارائه دهنده خدمات شستشوی فرش برای فرش خود عوامل زیادی را باید در نظر گرفت. با توجه به این عوامل ، به راحتی می توانید درک کنید که کدام سرویس شستشوی فرش برای فرایند شستشوی فرش شما مناسب است. با این نکات ، شما به راحتی می توانید شرکتی را پیدا کنید که خدمات دقیقی را که به دنبال آن هستید؛ به شما ارائه دهد.

سخن آخر

قالیشویی امیدان با خدمات درجه یک، پاسخگویی بیست و چهار ساعته و تحویل در چهل و هشت ساعت، استفاده از محلول های شستشوی درجه یک خارجی، سرویس دهی سرتاسر تهران، رعایت تمامی اصول بهداشتی و کر اسلامی، پرسنل کاربلد و قیمت مناسب، یک انتخاب عالی برای شماست.برخی خدمات قالیشویی امیدان عبارتند از:

شستشوی فرش دستباف

شستشو فرش ماشینی

شستشوی فرش ابریشم

شستشوی فرش قدیمی

شستشوی فرش ترک

شستشوی خوشخواب

شستشوی تابلو فرش

شستوی موکت

با قالیشویی امیدان، فرش ها و قالی هایتان نفسی تازه خواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *