اگر شما در تهرانپارس ساکن هستید حتما باید درباره قالیشویی تهرانپارس اطلاعاتی داشته باشید تا از خدمات آن بهره‌ مند شوید. در منطقه تهرانپارس تعداد مراکز قالیشویی بسیار زیاد است اما یکی از بهترین فرش شویی های تهارنپارس قالیشویی امیدان است که با عرضه خدمات شستشوی قالی و فرش، خدمت رسان تمامی مردم ساکن تهرانپارس است. یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود شما این قالیشویی رو انتخاب کنید، فعالیت و تجربه کاری چند ساله و رضایت مشتری است که نشانه ی کیفیت کار است و قطعا برای شما کیفیت محصولی که تحویل می دهید و تحویل می گیرید قابل توجه است چون تقاضا دارید که به بهترین شکل ممکن فرش هایتان شستشو و به صورت لول و کاور شده به دستتان برسد. با کیفیت ترین قالیشویی در تهرانپارس، امیدان بود که به عرضه انواع خدمت قالیشویی در خدمت شماست.

قالیشویی و فرآیند آن!

همانطور که می دانید قالیشویی یک صنعت جالب و مهم در حوزه نگهداری و ترمیم فرش ها و قالی ها است. این صنعت اغلب به عنوان هنر و فرآوری هنری شاخته می شود. قالیشویی یک هنر باستانی است که در ایران و سرزمین هایی مانند ترکیه و افغانستان و به ویژه توسط مردمان شرقی توسعه یافته است که در طول قرون، قالی ها به عنوان نماد هنری و اشتیاء تزئینی محسوب می شدند. و معمولا با وسایل و تجهیزات اندکی به شستشوی قالی ها می پرداختند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن جامعه، قالیشویی جایگاه ویژه ای در بین خدمات منزل دارد.قالیشویی و فرآیند آن!

فرآیند قالیشویی در تهرانپارس شامل مراحل مختلفی از جمله شستشو، خشک کردن، ترمیم فرش یا قالی، حذف گرد و غبار و کار های مرتبطی مانند ضدعفونی کردن، جلبک زدایی، تعمیرات و همچنین زنده کردن رنگ فرش است که در قالیشویی های معتبر انجام می شود. هر مرحله از این فرآیند نیازمند دقت و تجربه است.  قالیشویی نقش مهمی در حفظ و تدارک قطعات باارزش تاریخی و هنری دارد. این صنعت به عنوان یک ابزار حفظ فرهنگ و هنر محسوب می‌شود زیرا به ترمیم و حفظ اثار قدیمی کمک می‌کند و از تعداد آثاری که احتمال از بین رفتن آن زیاد است، جلوگیریمی‌کند.

از تجهیزات پیشرفته و وسایل حرفه ای که در قالیشویی ها استفاده می شود شامل مواردی ذیل است:

 • ماشین های فرش شویی صنعتی؛
 • ماشین خشک کن قالی؛
 • ماشین نقشه خوانی که جهت تنظیم الیاف قالی و از بین بردن پرزها و الیاف اضافی از آن استفاده می شود؛
 • سیستم تصفیه آب برای شستشوی با کیفیت تر؛
 • محلول ها و شوینده های مخصوص فرش؛
 • ابزار های دستی شامل برس های نرم و خشک کن های دستی که برای خشک کردن نقاط خاص قالی است؛
 • سیستم خنک کننده برای جلوگیری از افزایش حرارت قالی ها در زمان خشک شدن؛
 • تجهیزات اتوکشی و همچنین موارد دیگر.

قالیشویی امیدان تهرانپارس با تجهیزات پیشرفته و بروز صنعت قالیشویی، مناطق تهرانپارس شرقی و غربی را پوشش داده و خدمات قالیشویی را به این مناطق عرضه می کند.

شستشوی انواع فرش

قالیشویی شرق تهران، شستشوی انواع فرش های ابریشم، دستباف، فرش ماشینیو همچنین تابلو فرش فعالیت دارید که دو نمونه از آنها را با هم بررسی می کنیم:

شستشوی فرش ماشینی

از نمونه خدماتی که بیشترین کاربرد را دارد، خدمات شستشوی فرش ها و قالی های ماشینی است. در روش شستشوی فرش های ماشینی معمولا به صورتی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک فرش ها را شستشو می دهند. در روش نیمه اتوماتیک،اکثر فعالیت ها توسط دستگاه های مجهز و پیشرفته قالیشوییانجام پذیر است و کنترل این دستگاه ها و همچنین کار های کوچکی مانند حذف آب های اضافی در نقاط خاصی از فرش و غیره بر عهده کارشناسان قالیشویی است.شستشوی فرش ماشینی

در روش اتوماتیک به صورت کامل کل شستشو توسط دستگاه ها صورت می گیرد و کارشناسان هیچ دخالتی در شستشوی فرش ندارند فقط تنها فعالیت کارشناسان حاضر در قالیشویی این است که قالی یا فرش را بر روی دستگاه جاگذاری کنند که صفر تا صد مراحل شستشو انجام شود و در نهایت فرش به صورت شسته شده و لول شده تحویل داده شود. در روش نیمه اتوماتیک و مخصوصا اتوماتیک، صرفه جویی در زمان بسیار زیاد است و در کمترین زمان ممکن فرش شسته شده و سرعت فعالیت افزایش پیدا می کند.

 شستشوی تابلو فرش

شستشوی تابلو فرش ها بسیار کار پیچیده و حساسی است. تابلو فرش ها اکثرا جنبه تزئینی دارند و بیشتر برای جلوه بخشیدن استفاده می شود و معمولا از ترکیب رنگ های متنوع و جذاب بافته و تولید می شوند. بنابراین پیدا کردن یک قالیشویی خوب برای شستشوی تابلو فرش بسیار حائز اهمیت است که بعد از شستشو، تابلو فرش رنگ خود را از دست ندهد و زیبایی خود را حفظ کند.

انتخاب مواد به کار رفته برای شستشو، جلوگیری از آبکشی تابلو فرش که به جای آبکشی باید از محلول خشک شویی یا اسفنج مرطوب استفاده شود، استفاده از برس های نرم برای آسیب ندیدن تابلو فرش و الیاف آن، تمیزکاری محلی یعنی به جای شستشوی کامل فرش، تنها بخشی که لکه دار شده تمیز می شود، استفاده از مواد حفاظتی مانند اسپری ضد لک برای تابلو فرش و همچنین خشک کردن با دقت به دور از نور آفتاب که رنگ ها و الیاف آسیبی نبینند از جمله فعالیت هایی است که برای شستشوی تابلوفرش انجام می گیرد. لازم به ذکر است که فرش هایی همچون تابلو فرش، فرش ابریشم و فرش دستباف، با استفاده از دست و به صورت تخصصی شستشو داده می شوند چرا که با ارزش بوده و ممکن است با روش های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، الیاف فرش آسیب ببیند اما از ابزار های مخصوص برای شستشو هم استفاده می کنند.

فرش های ماشینی را با دستگاه های مجهز قالیشویی شستشو داده  که زمان شستشو را کوتاه تر می کند. قالیشویی امیدان که بهترین قالیشویی در تهران پارس است، خدمات فرش شویی و قالیشویی را با کیفیت و تضمین عرضه کرده و یکی از بهترین فرش شویی های تهران پارس غربی است.

قیمت خدمات قالیشویی امیدان تهرانپارس

مثالی به زبان امروزی است که می گوید: “اگر کیفیت برات مهم باشه قیمت رو در نظر نمی گیری”. اما این موضوع برای قالیشویی امیدان صدق نمی کند. خبر خوب این است که با کیفیت بالا و همچنین قیمت پایین و مناسب با صرفه ی اقتصادی، می توانید قالی و فرش های خود را به امیدان بسپارید.قیمت خدمات قالیشویی امیدان تهرانپارس

البته که قیمت و هزینه ی خدمات قالیشویی بستگی به مواردی دارد که با هم بررسی می کنیم:

 1. جنس فرش یا قالی؛
 2. خدماتی که درخواست دارید؛
 3. مواد شوینده ای که برای آن خدمت به کار می رود؛
 4. ابعاد و متراژ قالی؛
 5. و تجهیزات ، وسایل و دستگاه هایی که در شستشو به کار می رود.

اگر به دنبال بهترین قالیشویی تهران پارس شرقی هستید، امیدان می تواند بهترین انتخاب شما برای شستشوی فرش ها و قالی هایتان باشد.

چرا قالیشویی امیدان

قالیشویی در تهارنپارس فراوان است اما کیفیت قالیشویی بسیار مهم است. یکی از دلایلی که می توانید امیدان را برای شستشوی فرش هایتان انتخاب کنید، شستشو با ضمانت سلامت فرش است.کیفیت و تضمینی که زبان زده غریب به ۱۰۰۰۰ مشتری با رضایت است. از دیگر موارد می توان به کارخانه ی مدرن و مجهز به دستگاه های پیشرفته اشاره کرد.

قالیشویی امیدان در زمین شستشوی انواع فرش، تابلو فرش و موکت فعالیت دارد که فقط فرش های ماشینی را با دستگاه به صورت مکانیزه و مدرن و فرش های دستباف و ابریشم که گرانبها و دارای الیافی حساس هستند، به صورت نیمه سنتی و دستی شستشو داده می دهد. همچنین فعالیتی همچون رفوگری فرش که شامل ریشه بافی، ترمیم ریشه، لکه برداری فرش و همچنین در زمینه مبلشویی هم فعالیت دارد که نشان دهنده ی گستردگی کار قالیشویی امیدان است.

قالیشویی امیدان دارای کد اتحادیه با مجوز به صورت معتبر با بیش از ۲۰ سال تجربه کاری و ۴۰ پرسنل کارشناس که به صورت تخصصی در شستشوی فرش و قالی تجربه دارند، فعالیت می کند. با خیال راحت می توانید فرش های خود را به ما بسپارید و از نتیجه ی کار شگفت زده شوید.قالیشویی امیدان فرش هایتان را در زمان هماهنگ شده تحویل گرفته و به صورت لول و کاور شده به شما تحویل می دهد. برای ثبت سفارش می توانید با شماره تماس قالیشویی تهرانپارس ارتباط برقرار کرده تا از مشاوره تلفنی استفاده کنید.

سخن آخر

بهترین قالیشوییدرتهرانپارس، قالیشویی امیدان است که با ارائه انواع خدمات قالیشویی خدمت گذار تمامی مردم تهرانپارس شرقی و غربی است. قالیشویی از جمله صنایعی است که با توجه به گسترش صنعت فرش و قالی های دستباف و ابریشم، فعالیت می کند و پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است. فرش های با ارزش دستباف، ابریشم و حتی تابلو فرش روش شستشوی متفاوتی دارند و از زمان های گذشته که شستشو به روش های عادی این فرش و قالی ها باعث آسیب رساندن به آنها شده، امروز با پیشرفت تکنولوژی شستشوی این نوع فرش ها توسط مراکز قالیشویی با تکنیک ها و اصول درست انجام می شود. برای پیدا کردن بهترین قالیشویی در تهرانپارس، کیفیت قالیشویی و تضمین سلامت فرش از مهم ترین مواردی است که باید در نظر داشت تا آسیبی به فرش و قالی شما نرسد. ممنونم که مارو برای سفارشات خود انتخاب می کنید. برای ثبت سفارش از طریق شماره تماس کارخانه اقدام کنید. امیدان در خدمت شماست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *