اگر شما فرش ابریشم دارید باید دقت و توجه بیشتری در انتخاب قالیشویی مخصوص فرش ابریشم داشته باشید چون این نوع فرش حساس‌تر و گرانتر از انواع دیگر فرش است. قالیشویی از خدمات ضروری نظامت منازل است که حتما حداقل یک بار فرش‌های خود را جهت شستشو به آن سپرده‌اید. در هر شهر قالیشویی‌های بسیاری وجود دارند اما کیفیت خدمات آنها با هم فرق می کند. قالیشویی امیدان به عنوان یک قالیشویی معتبر در تهران، جهت افزایش آگاهی شما عزیزان، در این مطلب نکات مهم و ضروری که دارندگان فرش ابریشم باید از آنها مطلع باشند را به اطلاع شما می رساند، همچنین در مورد شستن این نوع فرش و یافتن قالیشویی مناسب فرش ابریشم شما را راهنمایی خواهد کرد. بنابراین اگر به دنبال قالیشویی مخصوص فرش ابریشم هستید، جای درستی آمده‌اید. در ادامه به معرفی و بررسی ویژگی‌های فرش‌های ابریشم و نحوه شستشوی آنها می‌پردازیم.

شماره های تماس: ۲۲۸۷۰۵۴۵ و ۲۲۵۹۲۶۵۰

ویژگی‌های فرش ابریشم

از گذشته تا به امروز انواع مختلفی از فرش در ایران بافته می شده است. یکی از انواع فرش، فرش ابریشم می‌باشد که خود آن نیز انواعی دارد. فرش‌های ابریشمی انواع مختلفی دارند، برخی تمام ابریشم و برخی فقط نقش و نگارهای ابریشمی دارند همچنین این نوع فرش دو نوع دستباف و ماشینی دارد. 

قالیشویی برای فرش ابریشم در تهران
فرش ابریشم به دلیل لطافت، درخشندگی و الگوهای زیباش، جزو باارزش‌ترین فرش‌ها است.

فرش ابریشم قدمت طولانی داشته و امروزه هم به شکل مدرن‌تری بافته می شود. در بافت فرش ابریشم معمولا دقت بیشتری میشود و از نقش و نگارهای زیباتر و پیچیده‌تری استفاده می شود. فرش ابریشم جزو فرش‌های صادراتی محسوب می شود. بنابراین در هر حال، فرش ابریشم کالایی گرانبها محسوب می شود و نگهداری از آن ملزم دقت بیشتری نسبت به فرش‌های دیگر، خصوصا ماشینی است. برای نگهداری بهتر از فرش ابریشم به مواردی که در ادامه گفته می شود دقت کنید:

 • بهتر است فرش ابریشمی در جایی باشد که رفت و آمد زیاد روی آن وجود نداشته باشد.
 • از رطوبت و آلودگی هوا به دور باشد.
 • اگر در خانه کودک زندگی می کند، بهتر است پارچه‌ای روی فرش انداخته شود تا از کثیف شدن و لکه گرفتن آن جلوگیری شود.
 • از نور شدید خورشید هم باید به دور باشد.
 • با این حال حتی با رعایت تمام موارد، بعد از گذشت مدتی، فرش شما کثیف شده و نیاز به شستن آن خواهید داشت.

ما در ادامه در مورد نحوه شستن فرش ابریشم صحبت خواهیم کرد تا از آن آگاهی پیدا کنید، اما به علت گرانبها بودن و حساس بودن این نوع فرش توصیه می کنیم که آن را به دست قالیشویی مخصوص فرش ابریشم بسپارید. همچنین به معرفی بهترین قالیشویی برای فرش ابریشم خواهیم پرداخت.

نحوه شستن فرش ابریشم

بسیاری از افراد ترجیح می دهند خودشان در خانه اقدام به شستن فرش‌هایشان خصوصا در فصل بهار کنند. اما این کار مخصوصا برای فرش ابریشمی که حساس‌تر است باید به دقت و با آگاهی از یک سری موارد صورت بگیرد.

 1. قبل از شسشن فرش ابریشم چه در خانه و چه در قالیشویی باید ابتدا غبار گیری انجام شود.
 2. گرفتن گرد و غبار فرش، هم روند شستن را آسان‌تر می کند و هم سریع‌تر.
 3. در شستن فرش ابریشم باید از شوینده مناسب استفاده شود و از شوینده‌های قوی و سفیدکننده‌ها پرهیز شود.
 4. همچنین این نوع فرش را نباید با آب داغ بشویید.
 5. فرش ابریشم را با دست و یا با دستگاه می‌توان شست.
 6. قالیشویی‌ها باید با آگاهی از نوع فرش و تجربه لازم، اقدام به استفاده از دستگاه مناسب برای شستشوی آن کنند.
 7. مرحله آب کشی خصوصا در فرش ابریشم بسیار مهم است.
 8. اگر آب داخل فرش بماند، آن را زرد می کند و فرش بو می گیرد.
 9. حتما باید آب کشی به طور کامل انجام شود.
 10. این کار می‌تواند با پارو یا با دستگاه انجام شود.
 11. مرحله آخر، خشک کردن فرش ابریشم است.

قالیشویی‌ها فرش را داخل دستگاهی قرار می دهند که آن را به خوبی و در مدت زمان کوتاهی خشک می کند. همانطور که گفته شد شما خودتان نیز می‌توانید اقدام به شستن فرش ابریشم کنید اما این کار به علت قیمت بالا و حساس بودن این نوع فرش، توصیه نمی‌شود. کسانی که در تهران هستند می‌توانند از خدمات قالیشویی امیدان که از قالیشویی‌های مطمئن و با تجربه در تهران می‌باشد، بهره مند شوند. همچنین به افرادی که روی نظافت و تمیزی حساس بوده و به دنبال قالیشویی تر و تمیز هستند، امیدان پیشنهاد می شود.

لکه گیری از فرش ابریشم

لکه گیری یکی دیگر از اقدامات رایج و مهم در مورد نگهداری از فرش می‌باشد. فرش ابریشم نیز مانند هر نوع فرش دیگری از لکه‌ها در امان نیست و ممکن است چیزی روی آن بریزد. ریختن چای، قهوه و مواد غذایی رایج‌ترین لکه‌ها هستند. همچنین کسانی که کودک در خانه دارند، حتما لوازم رنگ آمیزی بچه یا مواد غذایی روی فرش‌ها می ریزد. زمانی که چیزی روی فرش می ریزد و فرش رنگ می گیرد اکثر افراد خودشان اقدام به رفع لکه می‌کنند اما در این کار چندان موفق نیستند و سرانجام ممکن است لکه را به حال خود رها کنند و در مورد اینکه فرش آسیب دیده است افسوس بخورند. اما جالب است بدانید که قالیشویی مخصوص فرش ابریشم می‌تواند هر نوع لکه را از فرش برطرف کند.

لکه برداری فرش در تهران
لکه‌گیری دشوارتر است اما با مراقبت دقیق و شستشوی سریع می‌توان از فرش ابریشم لکه‌ها را پاک کرد.

لکه گیری از فرش ابریشم کار حساسی است باید دقت کنید که به الیاف فرش و رنگ‌های آن آسیبی نرسد. موادی مانند وایتکس و سفیدکننده‌های قوی به رنگ فرش آسیب خواهند رساند. همچنین زیاد سابیدن فرش ممکن است الیاف حساس آن را خراب کند. بهترین کار برای لکه گیری از فرش ابریشم کمک گرفتن از قالیشویی است.

قالیشویی با استفاده از مواد بخصوص و روش‌های مناسب، هر نوع لکه را برطرف می کند. دقت داشته باشید که هرچقدر زودتر برای از بین بردن لکه فرش اقدام کنید بهتر است. قالیشویی امیدان، لکه گیری از انواع فرش از جمله فرش ابریشم را نیز انجام می دهد. در ادامه در مورد خدمات قالیشویی مخصوص فرش ابریشم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

خدمات قالیشویی و شستن فرش ابریشم

در طی روز افراد زیادی فرش‌های خود را به دست قالیشویی امیدان می سپارند. امروزه به علت مشغله کاری و پیچیده‌تر شدن کارها، مردم دیگر وقت و توان کافی برای شستن فرش‌هایشان را ندارند، در نتیجه خیلی راحت با صرف هزینه‌ای معقول، آنها را به دست قالیشویی می‌سپارند. قالیشویی با توجه به نوع فرش که ممکن است، گلیم، جاجیم، فرش ماشینی، دستباف، ابریشمی، تابلو فرش و غیره باشد، اقدام به شستن آن و رفع لکه‌ها می کند. بسیاری از افراد دیر به دیر فرش‌های خود را می‌شویند، این کار به فرش آسیب می زند، بنابراین سعی کنید مرتبا مثلا هر سال فرش‌های خود را بشویید. قالیشویی با استفاده از دستگاه‌ها و شوینده‌های مخصوص کار شستن فرش‌ها را انجام می دهد.

قالیشویی برای فرش ابریشم
شستن فرش ابریشم نیاز به روش‌های دقیق و حرفه‌ای دارد که توسط خدمات قالیشویی متخصص ارائه می‌شود تا حفظ زیبایی و کیفیت فرش تضمین شود.

سپردن فرش‌ها به قالیشویی نسبت به زمانی که هرکسی خودش بخواهد این کار را انجام بدهد، سبب صرفه‌جویی در مصرف آب نیز می شود. برخی از انواع فرش رنگ‌های ضعیفی دارند و با شستن غیر استاندارد ممکن است رنگ خود را از دست بدهند و قسمت‌های روشن‌تر نیز به خود رنگ گرفته و در نتیجه فرش خراب شد. این اتفاق معمولا زمانی پیش می‌آید که شما از آب داغ یا شوینده‌های قوی برای شستن فرش استفاده می‌کنید. خشک کردن فرش نیز کار مشکلی است چون امکانات و شرایط لازم معمولا در خانه‌ها فراهم نیست. افراد از پهن کردن فرش روی سقف خانه یا دیوار برای خشک کردن آن استفاده می‌کنند. این کار گرد و غبار و آلودگی را به فرش جذب کرده و همچنین ممکن است فرش به خوبی خشک نشده و زرد شود. 

ما به شما خصوصا در مورد فرش‌های ابریشمی و تابلو فرش توصیه می کنیم که شستن آنها را به دست قالیشویی بسپارید. قالیشویی با تجربه و امکاناتی که دارد، این کار را به بهترین شکل انجام می دهد. اما در ادامه خواهیم دید که یک قالیشویی خوب چه ویژگی‌هایی دارد و برای فرش‌های ابریشم چه نوع قالیشویی پیشنهاد می‌شود.

بهترین قالیشویی برای فرش ابریشم

امروزه فرش ابریشم به عنوان یک کالای لوکس و گرانبها که هنر ایرانی را نمایش می دهد، شناخته می شود. نگهداری از این نوع فرش کار مشکلی است و برای شستن آن باید به یک قالیشویی معتبر مراجعه کرد. اما یک قالیشویی معتبر و خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

قالیشویی مخصوص فرش ابریشم را چگونه پیدا کنیم؟

استفاده از دستگاه‌های بروز، پرسنل دوره دیده و متعهد به کار، و داشتن سابقه لازم در این امر، از ویژگی‌های یک قالیشویی عالی است. اگر به دنبال بهترین قالیشویی مخصوص فرش ابریشم هستید، امیدان به شما پیشنهاد می شود. امیدان، قالیشویی فرش ابریشم در تهران می‌باشد که کلیه خدماتی که در این قالیشویی انجام می‌شوند، به صورت تضمینی بوده و قالیشویی نسبت به کار متعهد می‌باشد. برای شستن برخی فرش‌ها از جمله فرش ابریشم باید از مواد شوینده مخصوص و دستگاه‌های مناسب و تنظیم شده برای این نوع فرش استفاده کرد.

قالیشویی مخصوص فرش ابریشم را چگونه پیدا کنیم؟
به دنبال خدمات قالیشویی با تجربه و تخصص در شستشوی فرش‌های ابریشم بگردید، با بررسی نظرات مشتریان و پیشینه کاری آنها، یک خدمت مناسب را پیدا خواهید کرد.

قالیشویی مخصوص فرش ابریشم و گل ابریشم، فرش شما را همانند روز اول تمیز و براق می‌کند و هرگونه لکه را از آن پاک می‌نماید. قالیشویی امیدان با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه قالیشویی و رفوگری به شما پیشنهاد می‌شود. این قالیشویی مناطق مختلف تهران را پوشش داده و به جز شستن فرش‌های ابریشمی، شستن انواع فرش ماشینی و دستباف و همچنین رفوگری و ترمیم فرش را هم انجام می دهد. خدمات انجام شده در این قالیشویی با قیمت مناسبی نیز انجام می شود و هیچ گونه هزینه اضافی از مشتریان گرفته نمی‌شود.

کلام آخر

همانگونه در مطلب فوق بیان شد؛ قالیشویی امیدان به عنوان یکی از معتبرترین قالیشویی‌های تهران، برای افزایش آگاهی دارندگان فرش ابریشم، نکات حیاتی در مراقبت از این نوع فرش را به اشتراک می‌گذارد. در این مطلب به شما گفته شد که ویژگی‌های فرش ابریشم را بشناسید و بهترین روش‌های شستشوی فرش ابریشم را بهتر پیداکردن یک  قالیشویی مناسب برای شستشوی آن پیدا کنید. و حال می توانید به راحتی بهترین قالیشویی مخصوص فرش ابریشم را با خیال راحت انتخاب نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *