شستشوی فرش یکی از نیازهای ضروری هر منزل است که با توجه به تعدد و بزرگی اندازه فرش‌ها کاری مشکل می‌باشد. در گذشته بسیاری از مردم این کار را به صورت دستی و در حیات خانه‌ها یا روی پشت بام منزل انجام میدادند اما امروزه در محیط‌های شهری با توجه به فشرده شدن بافت شهرها و کمبود فضای باز برای انجام این کار، و از طرفی به خاطر کمبود وقت، مردم ترجیح میدهند تا این کار را به دست یک قالیشویی بسپارند. در اینجا به معرفی بهترین قالیشویی در محدوده پیروزی پرداخته‌ایم و خدمات آن را شرح داده‌ایم.

اما چرا قالیشویی در جوامع شهری مهم است؟

قالیشویی با استفاده از ماشین آلات مناسب و پیشرفته و با استفاده از مواد شوینده مناسب اقدام به شستن انواع فرش و موکت می‌کند. یک قالیشویی مجهز و مطمئن با توجه به تجربه‌ای که دارد؛ شستشوی انواع فرش که بعضا شستشوی آنها مشکل و حساس است را به درستی و در کمترین زمان انجام میدهد.

امروزه زندگی مدرن و شهرنشینی شرایط را طوری رقم زده است که نه فرصت شستشوی فرش‌ها در منزل وجود دارد و نه فضای کافی برای این کار وجود دارد. بنابراین مردم ترجیح میدهند این کار را به دست قالیشویی‌ها بسپارند.

اما ببینیم که خدمات قالیشویی چیست و چه کارهایی را انجام میدهد و سپس به معرفی قالیشویی معتبر و مناسب در تهران خواهیم پرداخت.

خدمات قالیشویی شامل چه مواردی می‌شود؟

یک قالیشویی باسابقه و مجهز، با استفاده از امکانات و کارکنانی که دارد، طیف وسیعی از خدمات را انجام میدهد. 

انواع فرش‌های ماشینی، دستباف، ابریشمی، فانتزی، موکت، گلیم و غیره توسط قالیشویی به بهترین نحو شستشو میشوند. برخی از فرش‌ها رنگدهی دارند و باید با آب سرد و شوینده ضعیف شستشو شوند، برخی دیگر دارای لکه هستند و باید لکه برداری شوند. انجام همه این موارد توسط مردم کار مشکلی است اما قالیشویی به راحتی این کارها را انجام میدهد.

موکت‌هایی که در راهروها، راه پله و سایر مکان‌های پرتردد هستند، فورا کثیف شده و مرتبا نیاز به شستشو پیدا می‌کنند. طبیعتا شستن آن توسط خود اشخاص کاری سخت و تکراری است، بنابراین بهترین راه سپردن آن به قالیشویی است.

اگر قالی شما دچار سوختگی یا رنگ پریدگی شده است می‌توانید از خدمات رفوگری قالیشویی امیدان استفاده کنید. این قالیشویی با بهره گیری از افراد متخصص می‌تواند مشکل و آسیب دیدگی‌های فرش شما را برطرف کند.

ریشه زنی، شیرازه دوزی، چرم زنی، از سایر خدمات قالیشویی امیدان است.

شستن فرش به صورت دستی و در خانه‌ها مشکلات و معایبی دارد که از میان آنها به این موارد می‌توانیم اشاره کنیم:

اولا ممکن است شستشو با شوینده‌های قوی و نامناسب انجام شود و به فرش آسیب بزند. دوما آب زیادی هدر میرود. سوما آبکشی و خشک کردن فرش کار بسیار مشکلی است و اگر به درستی انجام نشود فرش زرد شده یا مقدمات پوسیدگی آن فرامه میشود.

چهارما این کار بسیار وقت گیر است و در نهایت کیفیت کار انجام شده به اندازه قالیشویی هم نیست.

بنابراین با توجه به خدماتی که قالیشویی دارد و با توجه به گران بودن و ارزشمند بودن فرش، بهترین راه مراجعه به قالیشویی برای شستن یا برطرف کردن مشکلات فرش است.

قالیشویی نسبت به شستن فرش در خانه، مزایایی دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

شستشوی فرش با کر اسلامیمزیت استفاده از قالیشویی چیست؟

همانطور که گفتیم استفاده از قالیشویی مزیت‌هایی نسبت به شستن آن با دست توسط خود افراد دارد. اولین مزیت آن صرفه جویی در وقت است. شما لازم نیست وقت خود را صرف این کار کنید و با سپردن آن به دست قالیشویی، این کار انجام شده و وقت ناچیزی از شما گرفته خواهد شد.

دومین مزیت آن صرفه جویی در مصرف آب می‌باشد. اگر هرکسی بخواهد خود به تنهایی برای شستن فرش‌ها و موکت‌های خانه خود اقدام کند، آب بیشتری مصرف میشود تا اینکه فرش‌ها و موکت‌ها به قالیشویی سپرده شوند و در آنجا با دستگاه شسته شوند.

دستگاه‌های شستشوی فرش برای این کار بهینه شده‌اند و استفاده حداکثری از آب و شوینده دارند، ضمن اینکه برس و دستگاه‌هایی که فرش را تمیز می‌کنند، این کار را سریع‌تر انجام میدهند و مدت زمان شستشو کمتر میشود، در نتیجه آب کمتری هم هدر میرود.

بسیاری از فرش‌ها آسیب پذیر و حساس هستند و شستن آنها توسط خود افراد ممکن است باعث آسیب دیدن فرش شود. موارد دیگری مانند زرد شدن فرش بعد از شستشو، پوسیدگی، رنگدهی، معمولا از مشکلات رایج شستن فرش به صورت خانگی هستند.

بنابراین قالیشویی این مشکلات را ندارد ضمن اینکه بسیاری از عیوب فرش را هم برطرف میکند.

اما چه زمانی باید به قالیشویی مراجعه کرد یا زمان شستن فرش چه وقت است؟

بهتر است فرش‌های منزل هرسال یا هر دوسال یک بار شسته شوند. البته کسانی که بیشتر به تمیزی اهمیت میدهند یا اینکه تردد در خانه‌شان بیشتر است یا بچه کوچک دارند ممکن است در مدت زمان کوتاه‌تری نیاز به شستن فرش پیدا کنند.

اگر هر زمان لکه یا آلودگی در فرش ایجاد شد بهتر است برای شستن آن اقدام کنید تا آلودگی کهنه نشود.

حال که با مزایای استفاده از قالیشویی آشنا شدید به معرفی قالیشویی معتبر در تهران می‌پردازیم.

بهترین قالیشویی امیدانبهترین قالیشویی در پیروزی

امیدان یک قالیشویی خوب در پیروزی و یک انتخاب عالی برای کسانی است که به دنبال یک قالیشویی تر و تمیز هستند.

این مجموعه دارای جدیدترین دستگاه‌ها و امکانات شستشوی فرش است و می‌تواند انواع فرش و موکت را شسته و معایب آنها را نیز برطرف کند. همچنین مبل شویی نیز توسط این قالیشویی انجام میشود.

خدمت کسانی که به دنبال قالیشویی در رسالت و یا قالیشویی در خواجه عبدالله هستند، عرض می‌کنیم که امیدان با 20 سال سابقه درخشان در امر قالیشویی و خدمات رفوگری در خدمت این عزیزان است.

این قالیشویی در شریعتی نیز فعالیت میکند و بسیاری از نقاط تهران را سعی کرده است پوشش بدهد. امیدان همچنین به عنوان یکی از با سابقه‌ترین و بهترین قالیشویی در شرق تهران شناخته میشود.

مراحل شستن فرش در قالیشویی امیدان به این شکل است که ابتدا فرش از نظر دارا بودن ایرادها بررسی میشود. برخی فرش‌ها نیاز به ترمیم دارند که باید در حین شستشو به حساس بودن آنها توجه شود.

گرد و غبارگیری از فرش مرحله بعدی است که باید انجام شود تا در نهایت کیفیت شستشوی فرش بالاتر برود. در گذشته فرش را به پشت قرار داده و با چوب به آن ضربه می‌زدند. این کار برای هر نوع فرشی توصیه نمی‌شود و خطرناک است. برخی از آنها نیاز به دستگاه‌های مخصوص برای این کار دارند.

تثبیت رنگ فرش و تست رنگدهی فرش برای برخی از انواع فرش‌های دستباف ضروری است تا شستشو به آنها آسیب وارد نکند. گاهی برای برخی فرش‌ها نیاز به لکه برداری است که این کار باید به درستی انجام شود و نیاز به تجربه و تخصص دارد. 

بعد از این موارد نوبت به شستشو میرسد. این کار با استفاده از دستگاه انجام می‌شود و دستگاه‌ها دارای تنظیمات بوده و برای هر نوع فرش قابل تنظیم هستند تا شستشو به بهترین نحو و بدون آسیب رساندن به الیاف فرش انجام شود.

مرحله آخر آبکشی و خشک کردن فرش است که قالیشویی امیدان می‌تواند در مدت زمان کوتاه و بدون آسیب رساندن به الیاف فرش، این کار را انجام بدهد.

همه چیز درباره رفوگری فرشجمع بندی

قالیشویی جایی است که با استفاده از دستگاه‌های بزرگ و مدرن و تعداد زیادی کارگر و پرسنل، قادر است تعداد زیادی فرش‌ها را از هر نوعی که باشد در مدت زمان کوتاه و با کیفیت بالا شستشو دهد.

به علت شهرنشینی و شرایطی که زندگی مدرن برای مردم ایجاد کرده است، شستن فرش‌ها در خانه با مشکلاتی از جمله کمبود فضا و زمان مواجه است، در نتیجه قالیشویی در جوامع شهری بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

قالیشویی امیدان به عنوان یک قالیشویی مجهز و باسابقه در تهران فعالیت میکند. این مرکز با بهره گیری از افراد آموزش دیده و دستگاه‌های بروز قادر است شستشوی انواع فرش و موکت را به خوبی در کمترین زمان انجام بدهد.

کسانی که به دنبال قالیشویی در پیروزی یا شرق تهران هستند، امیدان بهترین گزینه برای آنهاست. این مجموعه علاوه بر شستشوی فرش، کار ترمیم و رفوگری انواع فرش را هم انجام میدهد.

امروزه فرش قیمت بالایی پیدا کرده است و جزو کالاهای گران هر منزل به شمار میرود و طبیعتا باید مراقبت بسیاری از آن به عمل آید. از طرفی فرش کالایی است که تردد روی آن صورت میگیرد و در معرض آلودگی قرار دارد. بنابراین خیلی زود کثیف شده و نیاز به شستشو پیدا میکند.

امروزه به علت فشرده شدن بافت شهرها و کمبود وقت، افراد قادر نیستند خودشان در خانه اقدام به شستشوی فرش‌های منزل نمایند، در نتیجه سپردن آنها به قالیشویی بهترین کار است.

همچنین فرش‌های دستباف و ابریشمی بسیار حساس هستند و شستشوی آنها مشکل است. خشک کردن فرش نیز کار سختی است و اگر به درستی صورت نگیرد فرش زرد رنگ شده و ممکن است دچار پوسیدگی شود.

قالیشویی با استفاده از مواد شوینده درجه یک و با استفاده از دستگاه‌های بروز قادر است شستشوی فرش را به بهترین شکل انجام بدهد. همچنین تجربه بالای قالیشویی‌هایی مانند امیدان، آنها را در این امر یاری میکند.

توصیه ما به شما این است که سالیانه فرش‌های خود را به قالیشویی در پیروزی بسپارید تا عمر آنها طولانی‌تر شود و منزل شما همیشه تمیز و زیبا باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست خدمات