قالیشویی در دیباجی

در این مطلب به نکات مهم شستن قالی و مبلمان و معرفی قالیشویی در دیباجی و برخی مناطق دیگر تهران می‌پردازیم.

شستن فرش، یکی از دغدغه‌ها و نیازهای ضروری هر منزل است، چراکه بسیاری از ایرانیان از فرش در خانه خود استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند آن را پاکیزه و سالم نگه دارند. هر ساله بسیاری از مردم در خانه تکانی عید، به سراغ قالیشویی‌ها می‌روند. همچنین موقع اسباب کشی منزل معمولا زمان خوبی است برای فرستادن فرش‌ها به قالیشویی. بنابراین شناخت یک قالیشویی مطمئن و آگاهی از خدمات آن ضروری است.

شستن قالی شامل نکاتی است که آگاهی از آنها برای کسانی که می‌خواهند اقدام به شستن فرش کنند، یا به قالیشویی مراجعه کنند، ضروری است. بنابراین در ادامه این نکات را معرفی و بررسی می‌کنیم.

بهترین قالیشویی امیداننکته‌های مهم قالیشویی

اگر افراد فضای کافی برای شستن فرش داشته باشند و قیمت فرش نیز چندان بالا نباشد ممکن است تصمیم بگیرند تا کار شستشو را به شخصه انجام بدهند. این کار در گذشته بیشتر صورت می‌گرفت اما امروزه دیگر خیلی کم انجام می‌شود، به این علت که مردم دیگر مانند گذشته وقت کافی برای شستن فرش ندارند. همچنین اکثر خانه‌ها فضای کافی برای شستن و خشک کردن فرش را هم ندارند.

از مشکلات شستن فرش با دست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دیر خشک شدن فرش و وابسته بودن زمان آن به شرایط جوّی
 2. امکان آلوده شدن فرش در حین خشک شدن
 3. امکان آسیب دیدن فرش به علت استفاده از شوینده‌های غیر استاندارد و روش‌های غیر مطمئن
 4. صرف وقت و انرژی زیاد
 5. امکان زرد شدن فرش بعد از شسته شدن

شستن فرش دستباف، بسیار مشکل‌تر از فرش ماشینی است. فرش‌های دستباف موقعی که خیس می‌شوند بسیار سنگین شده و آبگیری و جابه‌جا کردن آنها کار بسیار مشکلی است. ضمن اینکه گرانقیمت‌تر و حساس‌تر هستند و در شستن آنها باید بیشتر دقت کرد.

بنابراین بسیاری از افراد به خاطر دردسرهای شستن فرش، قید انجام این کار را زده و کار را به دست قالیشویی می‌سپارند.

همچنین با توجه به مقدار آب و مواد شوینده‌ای که برای شستن فرش در خانه مصرف می‌شود، سپردن فرش‌ها به قالیشویی واقعا مقرون به صرفه است.

گرد و غبارگیری از فرش یکی از کارهای سخت و ضروری برای فرش‌های بسیار کثیف و خاک گرفته است که قالیشویی‌ها با دستگاه‌های به خصوص این کار را انجام می‌دهند.

مورد دیگری که قالیشویی بررسی می‌کند، تست رنگ پس دادن فرش است. برخی از انواع فرش ممکن است رنگ پس بدهند. اگر شما خودتان اقدام به شستن فرش‌های منزل کنید و از این موضوع مطلع نباشید، فرش دچار آسیب خواهد شد.

برای برخی از انواع فرش از نرم کننده نیز استفاده می‌شود. چون برخی از فرش‌ها بعد از شستن، حالت خشکی پیدا می‌کنند.

برای خشک کردن فرش نباید عجله کرد. یعنی نباید از روش‌های غیرمطمئن استفاده کرد چون الیاف فرش حساس بوده و به راحتی ممکن است آسیب ببیند. همچنین خشک کردن فرش روی پشت بام یا در حیاط این عیب را دارد که فرش دوباره گرد و خاک و آلودگی را به خود جذب می‌کند.

در قالیشویی‌ها در سالن‌های مخصوصی فرش را خشک می‌کنند تا هیچ آسیبی نبیند و کار سریع‌تر انجام شود. این کار به شرایط جوّی بستگی ندارد، بنابراین مساعد نبودن شرایط آب و هوایی سبب تاخیر در خشک کردن فرش نمی‌شود.

قالیشویی خوب در تهران

حالا که با تفاوت شستن فرش در خانه و قالیشویی آشنا شدید، ببینیم بهترین قالیشویی در تهران کجاست و یک قالیشویی خوب را چطور می‌توان تشخیص داد؟

تهران شهر بسیار پرجمعیتی است و طبیعتا هر روزه بسیاری از مردم نیاز فوری به یک قالیشویی خوب و باتجربه پیدا می‌کنند. اما بهترین قالیشویی شامل چه ویژگی‌هایی می‌شود؟

مهم‌ترین پارامتر در حرفه‌ای بودن و بهترین بودن قالیشویی، کیفیت شستشو است. قالیشویی باید از مواد شوینده باکیفیت و درجه یک برای شستن فرش استفاده کند و بسیار مهم است که کارگران و محیط شستشوی قالی پاکیزه باشد.

فرش‌های دستباف و ماشینی باید جداگانه و براساس ساختاری که دارند شسته شوند. برخی انواع فرش مانند فرش‌های ابریشمی بسیار حساس و باارزش هستند و باید به دقت شسته شوند.

وقتی که شستن فرش با دستگاه‌های مخصوص در قالیشویی‌ها انجام می‌شود، تار و پود آن آسیبی نمی‌بیند و از عمر فرش شما کاسته نمی‌شود.

هزینه‌ای که قالیشویی دریافت می‌کند نیز باید معقول و براساس نرخ اتحادیه باشد و یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب قالیشویی، مدت زمان تحویل سفارش است. برخی از قالیشویی‌ها ممکن است در تحویل، خوش قول نباشند و مشتری از این حیث اذیت شود.

نحوه حمل و نقل فرش نیز بسیار مهم است چراکه ممکن است در حین مراحل حمل و نقل، فرش دچار آسیب شود.

قالیشویی دیباجیقالیشویی خوب در دیباجی و شمال تهران

دیباجی از مناطق قدیمی تهران محسوب می‌شود. قالیشویی امیدان، یک قالیشویی معتبر با دستگاه‌های مدرن است که شستشوی تمامی انواع فرش را با قیمت مناسب برای این منطقه و بسیاری از مناطق تهران انجام می‌دهد. اگر به دنبال یک قالیشویی در شمال تهران، محدوده دیباجی یا قالیشویی در رسالت هستید، امیدان با بیش از 20 سال سابقه در این حرفه، بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

از مزیت‌های این قالیشویی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. شستشوی بسیار تمیز انواع فرش و موکت
 2. کمترین آسیب به فرش به خاطر استفاده از بهترین روش‌های شستشو مناسب هر نوع فرش
 3. تحویل فرش در مدت زمان کم
 4. استفاده از بهترین مواد شوینده
 5. استفاده از دستگاه‌های آبگیری
 6. انجام کار به صورت تضمینی

این قالیشویی همچنین خدمات شستشوی مبلمان هم باکیفیت عالی انجام می‌دهد و به عنوان بهترین قالیشویی‌ در دیباجی در سریع‌ترین زمان ممکن سفارشات و خدمات قالیشویی را انجام می‌دهد.

هزینه شستن فرش در قالیشویی چقدر است؟

قالیشویی باید براساس نرخ اتحادیه هزینه کارهای انجام شده روی فرش را محاسبه کند. هزینه ایاب و ذهاب نیز به آن افزوده می‌شود که هزینه‌ها از قبل به مشتری قابل اعلام است. 

اما هزینه شستشوی فرش بر چه اساس انجام می‌شود:

 1. هزینه شستشوی فرش بر اساس اندازه فرش برحسب متر محاسبه میشود.
 2. نوع فرش که دستباف، ماشینی و… باشد در قیمت شستشوی آن موثر است.
 3. لکه زدایی فرش و خدماتی مانند رفوگری، بازیابی رنگ، ریشه بافی و…. هزینه جداگانه دارند.
 4. روش مورد استفاده برای شستن فرش که بر اساس نوع فرش انتخاب می‌شود و ممکن است اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و… باشد، روی قیمت شستشو تاثیر دارد.

همانطور که گفته شد هزینه حمل و نقل فرش نیز به هزینه شستن اضافه می‌شود. قالیشویی امیدان به این خاطر که عضو اتحادیه می‌باشد، از نرخ نامه خود اتحادیه استفاده می‌کند و قیمت‌های غیرمعقول و نجومی از مشتریان خود دریافت نمی‌کند.

قالیشویی محدوده دیباجیشستن مبلمان در تهران

شستن مبلمان خانه با توجه به انواعی که دارد کار مشکلی است. مبل‌های پارچه‌ای، چرمی، ترکیبی و انواع دیگر روش‌های خاص خود را برای شستن دارند و تمیز کردن آنها کار بسیار وقت گیری است و باید به دقت انجام شود.

شستن مبلمان منزل تاثیر زیادی در زیبایی منزل شما دارد و اکثر افراد هر ساله موقع خانه تکانی اقدام به شستن مبلمان خود می‌کنند.

مبل نیز همانند فرش یکی از وسایل رایج هر خانه است و با توجه به قیمتی که دارد، کاملا معقول و مقرون به صرفه است که به جای تعویض آن، اقدام به شستن آن کنیم.

امروزه شستن مبلمان با دستگاه‌های مخصوص و شوینده‌های مخصوصی انجام می‌شود. بنابراین بهترین و ایمن‌ترین کار، سپردن آن به دست قالیشویی است.

کیفیت شستشوی مبلمان بستگی به میزان آشنایی فرد به انواع مبل و دستگاه شستشو دارد. برای هر مبل باید از فرچه مناسب و شونده مناسب استفاده کرد. ضمن اینکه به منظور جلوگیری از آسیب دیدن مبل، باید احتیاط لازم صورت بگیرد.

قالیشویی امیدان کار شستشوی مبل در منزل را برای مناطق مختلف تهران از جمله: دیباجی، رسالت و شمال تهران انجام می‌دهد. افراد متخصص و با تجربه با بهترین روش و دستگاه‌های مخصوص این کار را برای شما انجام داده، سپس کار خشک کردن مبل را انجام می‌دهند.

شستشوی مبلمان به صورت تضمینی با بهترین تعرفه انجام می‌شود.

مبل شویی و قالیشویی در محدوده دیباجی، رسالت و شمال تهران

فرش و مبلمان از کالاهای با ارزش و ضروری هر خانه محسوب می‌شوند و اکثر مردم هر ساله نیاز به یک قالیشویی مطمئن برای شستن آنها دارند.

این دو بیش از هر وسیله دیگری در خانه، در تماس با افراد قرار می‌گیرند و به همین خاطر بسیار مستعد جذب آلودگی هستند و خیلی زود کثیف می‌شوند. از طرفی نظافت منزل و تمیزی خانه برای اکثر مردم بسیار مهم است، از اینرو یا خود اقدام به شستشوی فرش‌ها و مبلمان می‌کنند یا اینکه به سراغ قالیشویی می‌روند.

همانطور که گفته شد اگر کار شستن توسط خودتان در منزل انجام شود احتمال آسیب رساندن به فرش و مبلمان وجود دارد. همچنین امر شستن و خشک کردن بسیار مشکل بوده و نیاز به وقت و انرژی زیادی دارد.

قالیشویی‌های باتجربه با استفاده از دستگاه‌های بروز و مدرن، و با استفاده از شوینده‌های مخصوص و درجه یک، کار شستن را توسط افراد دوره دیده و متعهد انجام می‌دهند. سپس فرش را در سالن‌های مخصوصی خشک کرده و بعد به طور ایمن و پاکیزه، آن را به مشتری تحویل می‌دهند.

قالیشویی امیدان کار شستن انواع فرش: دستباف، ماشینی، ابریشمی و تابلو فرش، همچنین انواع مبلمان را با هزینه مناسب طبق نرخ اتحادیه انجام می‌دهد. شستشو به صورت تضمینی انجام شده و غیر از شستن، سایر خدمات مانند: رفوگری و بازیابی رنگ در این قالیشویی انجام می‌شود. این قالیشویی در محدوده دیباجی، رسالت و شمال تهران آماده پذیرش سفارشات شما عزیزان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست خدمات