شستشوی فرش، از جمله خدمات مهمی که ایرانیان به آن نیاز دارند، به شمار می‌آید. فرش‌ها از اثاثیه‌های گرانقیمت و اساسی منازل هستند و برای حفظ زیبایی و پایداری آنها، نیاز به شستشوی منظم دارند. به همین دلیل بسیاری از مردم انجام این کار را به یک قالیشویی معتبر و مجهز اعتماد می‌کنند. یک قالیشویی در شریعتی (از سه راه طالقانی تا میدان تجریش) می‌تواند به شما خدمات با کیفیتی در زمینه شستشوی فرش ارائه دهد. اینگونه قالیشویی‌ها اعضای اتحادیه قالیشویی در شریعتی محسوب می‌شوند و از بهترین دستگاه‌ها و نیروهای متعهد برای انجام این کار استفاده می‌کنند. امیدان یکی از قالیشویی‌های فعال در منطقه شریعتی می‌باشد که با تجربه و تخصص خود، شستشوی فرش‌های شما را با کیفیت مناسب و با قیمت مناسب انجام می‌دهد.

پیش از اینکه به خدمات ارزشمند این قالیشویی در شریعتی مراجعه کنید، مهم است که نکات اساسی در مورد شستشوی فرش و ویژگی‌های یک قالیشویی حرفه‌ای را مدنظر داشته باشید.

قالیشویی امیدان شماره تماس: ۲۲۳۰۵۴۵۰ 

شستشوی فرش با دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک تنها برای فرش‌های ماشینی ( ترک، بلژیکی، شگی، وینتیج، کهنه نما و… ) توصیه می‌شود و برای فرش‌های ابریشمی و دست‌بافت، به دلیل خطر قاطی شدن رنگ فرش، پیشنهاد نمی‌شود که به صورت اتوماتیک انجام شود.

نکات مهم شستن قالی

امروزه دیگر مانند گذشته نمی‌توان با کاسه و تاید به جان فرش افتاد و بعد هم آن را روی دیوار آویزان کرد تا خشک بشود! با گذشت زمان هم قیمت فرش بالاتر رفته است و هم انواع مختلفی از آن تولید شده‌اند که بافت حساسی دارند. به همین خاطر امروزه فرش، یک سرمایه هنری و با ارزش محسوب شده و شستن آن نیز باید به دقت صورت بگیرد تا آسیبی به آن نرسد.

نکات مهم شستن قالی در قالیشویی شریعتی
مواد شوینده یکی از مهمترین موارد و نکات شستشوی فرش محسوب می شود.

خصوصا فرش دستباف، کالایی هست که هرچقدر عمر بیشتری داشته باشد ارزش بیشتری هم دارد، به همین خاطر نگهداری از آن بسیار مهم است. شستن سالیانه فرش یا اقدام فوری بعد از زمانی که کثیف شده یا دچار لکه میشود، یکی از موارد مهم نگهداری فرش محسوب میشوند.

مواد شوینده‌ای که برای شستن فرش به کار برده میشوند، روش شستن و نحوه خشک کردن فرش بسیار مهم هستند. هرکدام از موارد فوق که به درستی انجام نشوند باعث خواهند شد که فرش شما آسیب ببیند.

فرش‌ها بیشترین تماس را با گرد و غبار دارند و مدام، افراد از روی آنها عبور می‌کنند. به همین خاطر بعد از گذشت مدتی نیاز به شستشو پیدا می‌کنند. فرش‌هایی که چندسال شسته نشده‌اند هم رنگ تیره‌تری به خود میگیرند و هم بوی نامطبوعی از آنها به مشام میرسد. داشتن چنین فرش‌هایی در خانه موجب افسردگی و آلودگی هوای منزل میشود. به همین جهت است که شستن فرش برای هر خانه‌ای یک امر ضروری محسوب میشود. همچنین در خانه‌هایی که بچه یا حیوان خانگی وجود دارد، خیلی سریع‌تر، فرش‌ها کثیف شده و لازم است با دقت بیشتری کار شستن این گونه فرش‌ها انجام شود.

بسیاری از لکه‌ها مانند لکه‌هایی که از لوازم نقاشی کودکان روی فرش ایجاد شده‌اند یا موادغذایی که روی فرش ریخته شده‌اند به آسانی پاک نمی‌شوند، از طرفی اگر خود شما اقدام به پاک کردن این لکه‌ها کنید، این احتمال وجود دارد که به فرش آسیب برسانید، ضمن اینکه اکثر اوقات موفق نمی‌شوید لکه را کاملا پاک کنید. سپردن کار شستن فرش به قالیشویی به نظر آسان و بی‌دردسر می‌آید، اما باید بدانید که هر قالیشویی مطمئن نیست و باید به یک قالیشویی مجاز و با تجربه مراجعه کنید. اما ببینیم ویژگی‌های مهم یک قالیشویی و نشانه‌های یک قالیشویی حرفه‌ای چه هستند؟ و یک قالیشویی خوب را چطور تشخیص بدهیم؟

یکی از ویژگی‌های مهم یک قالیشویی معتبر در شریعتی، شستشو با مواد درجه یک که نشانه‌ای از کیفیت و دقت در خدمات آن می‌باشد.

ویژگی‌های مهم و نشانه‌های یک قالیشویی حرفه‌ای

بسیاری از مردم به دنبال یک قالیشویی حرفه‌ای هستند و سوال می‌کنند که چه معیارهایی برای تشخیص یک قالیشویی خوب وجود دارد؟ ما برای پاسخ به این سوال، اکنون مواردی را خدمت شما عرض میکنیم که نشان دهنده یک قالیشویی خوب و مطئمن هستند:

ویژگی‌های مهم و نشانه‌های یک قالیشویی حرفه‌ای در شریعتی
از نشانه های باز یک مرکز معتبر، این است که تمامی خدمات مرتبط با شستشوی فرش را ارائه دهد.
  1. شستن انواع فرش دستباف و ماشینی و تابلوفرش را بتواند با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی انجام بدهد.
  2. مجوز و پروانه کسب داشته باشد، یعنی جزو قالیشویی‌های مجاز کشور باشد.
  3. در صورت نیاز به مشاوره بتواند پاسخگوی مشتریان باشد.
  4. کار شستن را بتواند به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام بدهد تا پاسخگوی کیفیت کار و مشکلات احتمالی باشد.
  5. کار رفوگری و بازیابی برای انواع فرش را بتواند انجام بدهد.
  6. دارای جدیدترین ماشین‌آلات قالیشویی باشد، چون برخی از مدل‌های جدید فرش قابل شستشو با مکانیزم‌های قدیمی نیستند.
  7. سابقه و تجربه کافی در این کار را داشته باشد و از مواد شوینده مناسب هر فرش استفاده کند.
  8. در مواقع اضطراری بتواند کار شستن فرش را در کمترین زمان ممکن انجام بدهد.

قالیشویی امیدان در شریعتی با رعایت تمام موارد گفته شده، پاسخگوی نیاز مردم عزیز کشورمان در این زمینه می‌باشد.

قالیشویی در شریعتی (قالیشویی امیدان)، با تجربه و تخصص خود، شستشوی حرفه‌ای و با کیفیت فرش‌های شما را انجام می‌دهد.

بهترین قالیشویی خیابان شریعتی

خیابان شریعتی که قبلا با نام خیابان کوروش کبیر و جاده قدیم شمیران شناخته می شد یکی از خیابان‌های قدیمی و طولانی تهران است. طبیعتا جمعیت زیادی در حوالی آن وجود دارند و نیاز به یک قالیشویی در خیابان شریعتی حس می‌شود. به همین منظور یکی از شعب قالیشویی در شریعتی قرار دارد که با بهترین امکانات و پرسنل دوره دیده، تمام امور مربوط به شستن و رفوگری فرش را انجام می دهد.

بهترین قالیشویی خیابان شریعتی
بهترین قالیشویی در شریعتی، بی شک قالیشویی امیدان می باشد که جز قالیشویی های مورد تائید اتحادیه قالیشویی می باشد.

کار شستشوی قالی به صورت تضمینی انجام شده و حتی قبل از سپردن فرش‌های خود به قالیشویی در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با قالیشویی شمال تهران تماس گرفته و از مشاوره ما استفاده نمایید.

شما شاید برای شستن فرش‌های ماشینی که چندان جدید هم نباشند، حساس نباشید اما برای فرش‌های دستباف و ابریشمی و همینطور فرش‌های جدید، باید دقت بیشتری به خرج داده و حتما کار شستن فرش را به یک قالیشویی مطمئن بسپارید.

شستن فرش اگر به درستی انجام نشود عمر آن را کوتاه می کند، ضمن اینکه برخی لکه‌ها به راحتی از روی فرش پاک نمی‌شوند و بارها پیش آمده است که مردم فرش خود را به یک قالیشویی غیرمعتبر سپرده‌اند و بعد از تحویل آن، از کیفیت کار راضی نبوده‌اند.

در کنار مواردی که تا به اینجا گفته شد، قیمت و هزینه شستن فرش نیز بسیار مهم می باشد. انجام خدمات شستشوی فرش با قیمت بسیار پایین، منطقی نیست و عاقلانه نیست که کار به این نوع مراکز سپرده شود، اما از طرفی پرداخت هزینه‌های گزاف بابت شستن فرش هم درست نیست. بنابراین قالیشویی باید براساس نرخ قانونی و براساس میزان خدماتی که روی فرش انجام میدهد هزینه معقولی را از مشتری دریافت کند. ما توضیح مربوط به هزینه را جزو ۸ مورد ویژگی‌های مهم قالیشویی نیاوردیم چون شما برای انتخاب یک قالیشویی خوب نباید ابتدا به هزینه و قیمت توجه کنید، بلکه باید ابتدا آن مواردی که گفته شد را مدنظر قرار بدهید، سپس با قیمت اعلام شده مقایسه کنید.

شستشوی مبلمان با دستگاه در منزل با مواد شوینده خوب، به شما امکان تمیزی عمیق و بهبود نمایی در حالت و ظاهر مبلمانتان را می‌دهد.

شستشوی مبلمان در شریعتی

تمیزی مبلمان تاثیر بسیار زیادی در نشان دادن پاکیزگی و زیبایی منزل دارد. مبلمان به علت اینکه در معرض گرد و غبار قرار دارند و افراد مختلف روی آن می‌نشینند بسیار مستعد آلودگی و کثیفی هستند. از طرفی شستشوی مبلمان یکی از کارهای مشکل در نظافت خانه است.

هر مدلِ مبل، نحوه شستشوی خاص خود را دارد و اکثر منازل هم به صورت آپارتمانی هستند و فضای کافی برای شستن مبلمان در آنها وجود ندارد. بنابراین لازم است که کار شستشوی مبلمان به یک مرکز معتبر و حرفه‌ای سپرده شود. اما چه نوع مبلمانی قابل شستشو می‌باشد؟ معمولا تمام مبل‌هایی که روکش پارچه‌ای دارند با دستگاه قابل شستشو هستند، با این حال از آنجایی که انواع مختلفی از مبل تولید شده و برخی از آنها ترکیبی از چرم و پارچه و غیره هستند بهتر است درمورد شستن مبلمان خود با ما مشورت کنید. چون مبلمان براساس مدل و جنسی که دارد باید شسته شود.

همچنین در قالیشویی از مواد شوینده مخصوص برای شستن مبلمان استفاده می‌شود تا ضمن خاصیت پاک کنندگی، آسیب خاصی به بافت مبلمان وارد نکنند. بنابراین شما نگران از بین رفتن رنگ مبل یا ایجاد خوردگی در آن نخواهید بود. اگر کار شستن مبل به درستی انجام شود، به عمر مفید آن افزوده می‌شود. همانطور که اطلاع دارید مبل یکی از لوازم گرانقیمت منزل می‌باشد، مخصوصا برخی از مدل‌های آن بسیار گران هستند، بنابراین تمیز کردن آنها باعث میشود که نیاز به خرید مبلمان جدید کاهش پیدا کند. پس شستشوی مبلمان یک کار اقتصادی و مقرون به صرفه محسوب می‌شود.

یکی از مزیت‌های شستن مبل توسط ما این است که می‌توانیم در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری نسبت به زمانی که خودتان اقدام به شستن آن می‌کنید، آن را خشک نماییم. بنابراین می‌توانید سریع‌تر مبلمان خود را تحویل بگیرید. مبلمان ابریشمی یا مدل‌هایی که جنس حساسی دارند، باید به دقت با دستگاه‌های به خصوصی شسته شوند، بنابراین اگر دارای این گونه مبلمان هستید، به هیچ وجه خودتان اقدام به شستن آن نکنید.

جمع بندی

همانطور که گفته شد شستن فرش یکی از نیازهای ضروری هر خانه محسوب می‌شود که باید توسط یک قالیشویی معتبر و باتجربه انجام شود. از آنجایی که فرش انواع مختلفی دارد، باید به شیوه‌ای صحیح و با استفاده از شوینده‌های مخصوص فرش، شسته شود. علاوه بر روش شستن و نوع مواد به کار رفته در شستشوی فرش، نحوه خشک کردن فرش هم بسیار مهم است که یک قالیشویی مطمئن این کار را به درستی انجام می دهد.

مبلمان منزل نیز که از اسبابِ ضروری خانه‌های امروزیست، به همان اندازه که فرش مهم است، اهمیت دارد و شستن آن می‌تواند هم به زیبایی منزل بیافزاید و هم شما را از خرید مبلمان جدید برای خانه بی‌نیاز کند. قالیشویی امیدان یکی از بهترین قالیشویی‌های کشور است که در تهران فعالیت میکند و تمام امور مربوط به شستن و رفوگری انواع فرش را با بهترین کیفیت انجام میدهد. اگر به دنبال قالیشویی در شریعتی، منطقه رسالت و یا محدوده سیدخندان هستید، این قالیشویی با ۲۰ سال سابقه پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود. تمامی سفارشات به صورت تضمینی با دستگاه‌های جدید و با مواد شوینده درجه یک انجام می‌شوند. برای شستن مبلمان منزل نیز می‌توانید با این قالیشویی تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *