قالیشویی از خدمات مهم و کاربردی جوامع محسوب می‌شود. امروزه برخلاف گذشته، مردم شستن انواع فرش و موکت را به قالیشویی‌های میسپارند. قالیشویی امیدان یک قالیشویی در نارمک باسابقه و معتبر است و برای کسانی که به دنبال یک قالیشویی تر و تمیز و مجهز هستند، یک انتخاب عالی می‌باشد.

در اینجا به خدمات مختلف این قالیشویی و ویژگی‌های مهم آن می‌پردازیم.

چرا به قالیشویی مراجعه می‌کنیم؟

فرش یکی از لوازم با ارزش هر منزل است و ایرانی‌ها از گذشته‌های دور تا به امروز همیشه علاقه زیادی به پهن کردن فرش در خانه‌هایشان داشته‌اند. 

با اینکه زندگی جوامع شهری، تغییر کرده و لوازم و دکوراسیون منازل مانند گذشته نیست اما هنوز هم فرش یکی از ارکان اصلی لوازم منزل به شمار میرود.

فرش به خاطر ماهیتی که دارد خیلی زود کثیف میشود چون رفت و آمد روی آن صورت میگیرد. مخصوصا اگر بچه یا حیوان خانگی در یک خانه باشد، فورا فرش کثیف شده و نیاز به شستشو پیدا میکند، از طرفی امروزه به جز فرش دستباف، فرش‌های ماشینی و مدل‌های جدیدتر فرش، وارد بازار شده و تنوع زیادی را ایجاد نموده است. شستن بسیاری از مدل‌های جدید فرش کاری حساس است و در صورت شستشوی اشتباه ممکن است فرش آسیب ببیند.

قالیشویی برای فرش ابریشم در تهرانشستن فرش باید با توجه به جنس الیاف آن، تعداد گره‌ها، نوع رنگ و میزان کثیفی فرش انجام شود. برخی از فرش‌ها به شوینده‌های قوی یا آب داغ حساس هستند، بنابراین در شستشوی آنها باید دقت لازم صورت بگیرد.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در صورتی که فرش شما دچار لکه یا آلودگی شد بهتر است هر چه سریع‌تر برای تمیز کردن آن اقدام کنید.

همانطور که گفتیم فرش‌ها متنوع هستند و بسیاری از آنها حساس بوده و نیاز به شستشوی مناسب خود را دارند، ضمن اینکه انسان امروزی وقت کافی برای شستن فرش‌های خانه که یک کار همیشگی است را ندارد. بنابراین بهترین کار سپردن فرش‌ها به قالیشویی است.

در ادامه به معرفی قالیشویی امیدان و خدمات آن می‌پردازیم.

قالیشویی در محدوده نارمک

امیدان بهترین قالیشویی در نارمک شناخته میشود. این قالیشویی معتبر در تهران فعالیت میکند و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و افراد آموزش دیده، شستشوی تمامی انواع فرش‌های دستباف و ماشینی را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان انجام میدهد.

شما می‌توانید جهت شستشوی فرش‌های منزل با این قالیشویی تماس گرفته و تا قالیشویی فرش‌های شما را تحویل گرفته و بعد از شستشو نیز تحویل شما میدهد بنابراین هیچ وقت اضافه‌ای از شما تلف نمی‌شود.

اگر به دنبال قالیشویی در رسالت و یا قالیشویی در خواجه عبدالله هستید، امیدان گزینه مناسبی برای شماست. این قالیشویی علاوه بر شستشوی فرش، رفوگری آن را هم انجام میدهد. رفوگری یکی از خدمات سخت و ضروری است که برای فرش‌های دستباف و باارزش انجام میشود. اگر فرش با ارزشی دارید که آسیب دیده است حتما برای رفوگری آن به این مجموعه مراجعه کنید.

یکی از چالش‌های و موارد مهم در شستن فرش، آب کشی و خشک کردن آن می‌باشد. در این به خصوص در مورد فرش‌های دستباف کار مشکلی است به این علت که فرش‌های دستباف بسیار سنگین می‌شوند و آب کشی آنها نیاز به چند نفر با قدرت بدنی بالا دارد.

بعد از اینکه تا حدی آب از فرش خارج شد، که این کار در خانه به دلیل نداشتن ابزار مناسب، بسیار مشکل است، نوبت به خشک کردن آن میرسد. کسانی که در خانه فرش میشویند، آن را روی پشت بام یا دیوار پهن میکنند تا خشک شود. این کار به الیاف و بافت فرش آسیب میزند، ضمن اینکه دوباره گرد و غبار و آلودگی روی آن مینشیند. اما قالیشویی این مشکل را حل کرده است.

قالیشویی با کیفیتقالیشویی با استفاده از دستگاه‌هایی مخصوص، آب داخل فرش را خارج میکند. سپس آن را با روش‌هایی عموما گرمخانه یا تونل باد، خشک میکند. این دستگاه‌ها قادرند فرش را در کمترین زمان ممکن خشک کنند. اما چرا مهم است که فرش به درستی و در زمان کم خشک شود؟

اگر خشک شدن فرش زمان بر بشود، آب داخل فرش باعث بو گرفتن فرش و زرد شدن آن می‌شود. بنابراین بسیار مهم است که فرش در مدت زمان کوتاهی خشک شود.

توصیه قالیشویی امیدان در مورد نگهداری درست از فرش

همانطور که گفتیم فرش کالایی است که در زیر پا است و به هر حال هرچقدر هم مراقب آن باشیم، به راحتی آلوده شده و نیاز به شستن پیدا میکند. ما در اینجا نکاتی را میگوییم که با رعایت آنها بتوانید مراقبت بیشتری از فرش‌ها به عمل آورید.

در خانه‌هایی که بچه یا حیوان خانگی وجود دارد، فرش خیلی سریع کثیف شده و بهتر است حدودا هر ۶ ماه به قالیشویی سپرده شوند. دقت کنید که شستن فرش در خانه مقداری ریسک دارد و ممکن است باعث کوتاه شدن عمر فرش یا آسیب دیدن آن بشود، حال اگر شما بنابر دلایلی مانند آنچه گفته شد نیاز دارید که فرش‌ها را زود به زود بشویید، حتما باید از قالیشویی استفاده کنید.

اما آیا مواردی هست که با رعایت آنها بتوان زمان شستن فرش را به تعویق انداخت و فرش دیرتر کثیف شود؟

بله ما نکاتی را به شما می‌گوییم که فرش‌هایتان دیرتر کثیف شوند و دیرتر نیاز به شستن پیدا کنند. قالیشویی امیدان قالیشویی در نارمک چند مورد را در اینجا بازگو می کند،

در مقابل قسمت‌هایی از خانه مانند دستشویی، حمام، آشپزخانه، درب ورودی منزل، درب ورودی بالکن و غیره، تا حد امکان فرش پهن نکنید و چیزهای دیگری را جایگزین آن کنید. این مکان‌ها هم بسیار پرتردد هستند و هم آلودگی زیادی را ممکن است به فرش منتقل کنند.

در نزدیکی فرش، گل و گیاهان طبیعی قرار ندهید. همچنین به تهویه خانه دقت کنید، باز گذاشتن پنجره‌ها برای تهویه هوا، آلودگی و گرد و غبار را به داخل خانه آورده و این گرد و غبار روی فرش می‌نشینند.

اگر فرزند کوچک دارید حتما در جایی که او بازی میکند یا عادت به غذا خوردن دارید، ملحفه یا چیزی روی فرش پهن کنید. بچه‌ها معمولا یک جای ثابت در خانه را انتخاب میکنند و تایم زیادی را در آنجا می‌گذرانند. اگر حیوان خانگی دارید، نظافت آن را مرتبا رعایت کنید و روی فرش‌های گرانقیمت چیزی پهن کنید تا از آلوده شدن آنها جلوگیری شود.

رفت و آمد زیاد به فرش‌ها آسیب میزند، در قرار دادن فرش‌ها به این موضوع دقت کنید، مثلا قسمتی که مهمانان و افراد بیشتر در آنجا تردد دارند از فرش‌های کم اهمیت‌تر استفاده کنید. فرش‌های ابریشمی و باارزش‌تر را در قسمتی از خانه پهن کنید که کمتر تردد در آنجا صورت میگیرد.

شستشوی فرش و نظافت آن

همانطور که اشاره کردیم فرش باید به صورت دوره‌ای و مرتب شسته شود. تقریبا سالی یک بار زمان مناسبی برای شستن فرش است. با این حال گاهی شرایط به گونه‌ای است که فرش زودتر کثیف شده و باید به دفعات بیشتر آن را بشویید.

البته شرایط آب و هوایی و اقلیمی نیز در این مورد دخیل است، مثلا در تهران، اراک، اهواز و سایر شهرهای آلوده ایران، آلودگی به راحتی و خیلی سریع وارد خانه شده و روی فرش مینشیند. بنابراین به دفعات بیشتری باید فرش شسته شود.

شستن فرش‌های ماشینی کوچک در حیاط خانه یا روی پشت بام نیز ممکن است چون مانند فرش‌های دستباف سنگین نیستند اما به هرحال از نظر اخلاقی نیز این کار درست نمی‌باشد چون آب زیادی برای شستن یک فرش هدر میرود در صورتی که قالیشویی با استفاده از دستگاه‌هایی که دارد هم استفاده بهینه‌تری از آب میکند و هم اینکه با قدرت بیشتری می‌تواند فرش را بشوید در نتیجه در زمان کمتری فرش شسته شده و آب کمتری هم هدر میرود.

شستشوی فرش با کر اسلامیحتما فرش‌های خانه را مرتبا جارو کنید تا گرد و غبار نشسته بر روی الیاف آن تبدیل به کثیفی و لکه نشوند. قبل از سپردن فرش به قالیشویی نیز بهتر است آن را جارو کنید.

به طور کلی مزایای قالیشویی سبب شده است که انتخاب بهتری برای شستن فرش نسبت به شستن آن در خانه باشد. اگر تهران هستید، قالیشویی امیدان به شما پیشنهاد میشود که زیر نظر اتحادیه فعالیت میکند و تجربه درخشانی در این امر دارد.

امیدان سعی کرده است مناطق بسیاری از تهران را پوشش بدهد. همچنین به عنوان قالیشویی در شریعتی ، قالیشویی در نارمک و قالیشویی در شرق تهران فعالیت میکند و سفارشات زیادی در طی روز به این قالیشویی معتبر سپرده میشود. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این قالیشویی با ضمانت انجام می‌شوند. بنابراین اگر فرش‌های گرانقیمتی دارید، نگران نباشید.

جمع بندی

قالیشویی در نارمک ، شریعتی، رسالت و سایر مناطق تهران فعالیت می‌کند. این قالیشویی بیش از ۲۰ سال سابقه مفید در این زمینه دارد و بهترین دستگاه‌ها و تجهیزات را به کار گرفته است تا انواع فرش را بتواند با بهترین کیفیت شسته و تحویل مشتری بدهد.

در سال‌های اخیر فرش‌هایی با پس زمینه روشن، بسیار رایج شده‌اند، این فرش‌ها سریع‌تر هم آلوده می‌شوند. به همین خاطر تقریبا هر سال نیاز به شستن پیدا می‌کنند. مدل‌های خاص‌تر و گرانتر فرش نیز بهتر است به قالیشویی سپرده شوند.

برخی از مردم به دلیل شستن فرش‌ها در خانه و عدم آگاهی از جنس فرش و نحوه شستشوی نامناسب، باعث تخریب و آسیب دیدگی آن شده باشند. همچنین برخی اتفاق‌ها مانند ریختن چای، قهوه و مواد غذایی روی فرش ممکن است باعث ایجاد لکه روی آن شده باشند. بنابراین در صورتی که هرگونه مشکل و ایرادی در فرش ایجاد شده باشد میتوان آن را به قالیشویی امیدان سپرد تا مشکل را برطرف کند و به اصطلاح فرش را رفو کند. امیدان علاوه بر شستشوی انواع فرش، رفوگری آن را هم انجام میدهد. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *